המערכת הוסטיבולרית היא המערכת שאחראית על שיווי המשקל שלנו. מערכת זו ממוקמת בתעלות הנמצאות בחלקן הפנימי של האוזניים. המערכת הוסטיבולרית הינה מאד רגישה. ברגע שהיא נפגעת, אם כתוצאה מהפגיעה באוזן ואם מסיבות אחרות, קיים סיכוי לתזוזה של קריסטלים זעירים באוזן. תזוזה זו מפרה את שיווי המשקל שלנו. כתוצאה מהפרת האיזון בשיווי המשקל, מרבית האנשים יחושו סחרחורת, אשר לעיתים תלווה בחוסר יציבות.

טיפול וסטיבולרי פיזיותרפי

סחרחורת וחוסר יציבות עלולות להיגרם מסיבות רבות. לפני שניגשים לטיפול פיזיותרפי, מומלץ להיבדק על ידי רופא על מנת להבין את מקור הבעיה. במידה והאבחון הרפואי מצביע על בעיה במערכת הוסטיבולרית ועל תזוזה של הקריסטלים המצויים בתעלות האוזן הפנימיות, אזי שפיזיותרפיה היא הפתרון הראוי ביותר.
כשמטופל הסובל מסחרחורת מגיע לטיפול נבון, הוא עובר הערכה ראשונית על מנת לאפיין את מקור הבעיה. כשמדובר בתזוזת קריסטלים, נשאף להבין את מיקום הבעיה המדויק – אילו תעלות פנימיות מעורבות, האם מדובר באחת מהאוזניים או בשתיהן, ועוד. לאחר סיום האבחון ניגש מיד לטיפול בבעיה, על ידי יצירת תגובת נגד תנועתית. המטרה שלנו היא להקל על הסימפטומים באמצעות תגובה מהירה, ולהחזיר את המטופל לשגרת חייו בזמן קצר.
לאחר שווידאנו שיש שיפור ניכר, נדריך את המטופל להמשך התרגול בבית. במידת הצורך, נזמין את המטופל לקליניקה לטיפול או שניים נוספים לכל היותר.

טיפול נבון. ביחד בתנועה הנכונה.

לתיאום פגישה, אנא מלא/י את הטופס. נשמח להכיר.