שיקום פציעות ספורט

שיקום ספורטאים על ידי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט

פציעות ספורט הן מציאות מצערת עבור ספורטאים, בין אם הם מתחרים מקצועיים או חובבים נלהבים. לפציעות כאלו יכולה להיות השפעה משמעותית על הביצועים של הספורטאי, על רווחתו הפיזית והנפשית, ועל איכות החיים הכללית שלו.

כאן נכנס לתמונה השיקום. הבנת תחום הפעילות של פיזיותרפיית ספורט והיכרות עם התוצאות הנפלאות שהיא מסוגלת להשיג, לצד הבנת החשיבות שיש לפנייה לטיפול אצל פיזיותרפיסט ספורט מומלץ, אמין ומהימן, הם המפתח להחלמה מוצלחת ולחזרה לביצועי שיא.

במאמר זה נסביר מהם טיפולי פיזיותרפיה ייעודיים לשיקום פציעות ספורט, נרחיב על תפקידו של פיזיותרפיסט לפציעות ספורט ונציג את קליניקת "טיפול נבון" שבה פועל צוות פיזיותרפיסטים מומלצים המתמחים בפציעות ספורט.

מה כוללים טיפולי פיזיותרפיה לשיקום פציעות ספורט

שיקום פציעות ספורט הוא נישה העומדת בפני עצמה בתוך העולם הרחב והמגוון של הפיזיותרפיה.

הוא דורש הבנה עמוקה ויסודית לא רק של אנטומיה, אלא גם של דרישות גופניות, שינויים מבניים, פציעות ופתולוגיות ייחודיות, האופייניים לספורטאים.

הטיפול בספורטאים מורכב ממספר טכניקות כגון טיפול ידני (מנואלי), חבישות, חשמל, תרגילים רפואיים, עיסוי רקמות עמוק, טיפולי פיזיותרפיה ועוד.

בנוסף, בקליניקת "טיפול נבון", למטופלים ניתנת האופציה להתאמה אישית של מדרסים, המיועדים לספורטאים, מיובאים מארצות הברית, ויכולים לעזור בטיפול בכאבי גב, ברכיים וכפות רגליים.

צוות המכון ממליץ לבדוק את פרטי ותנאי הביטוח עם אגודת הספורט הרלוונטית, שכן, ביטוחים מסייעים לכסות משמעותית את עלויות הטיפול בזמן פציעה.

 

פציעות נפוצות אצל ספורטאים

 • מתיחת שריר
 • נקעים
 • כאבי גב
 • כאבי צוואר
 • דלקות בגידים
 • שברי מאמץ
 • ניתוח לשחזור רצועה צולבת
 • ניתוחי כתף

 

תפקידו של פיזיותרפיסט לפציעות ספורט

לפני שבכלל ניגשים לטיפול עצמו, חשוב לענות על מספר שאלות:

 • כיצד ראוי לטפל בפציעת ספורט באופן אופטימלי?
 • האם יש לנקוט בגישה השמרנית (ללא ניתוחים, זריקות או תרופות)?
 • אולי עדיף לסיים עם זה אחת ולתמיד בעזרת התערבות כירורגית?
 • מה לגבי שילוב טיפול כירורגי לאחר טיפול שיקומי אורתופדי?

 

פיזיותרפיסט שהתמחה בטיפול בפציעות ספורט יכול לסייע למטופל לקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבורו.

לשם כך, על הפיזיותרפיסט להגיע לאבחנה ברורה בנוגע למהות הפציעה. מגוון הפתולוגיות הקיים הינו רחב ולכן יש חשיבות לאבחון מקצועי ומדויק של פיזיותרפיסט ספורט מומחה.

כאמור, פציעות ספורט יכולות להתבטא בצורות שונות, לרבות נקעים, מתיחות, דלקות, שברים ועוד. פציעות אלו מתרחשות לרוב עקב דרישות גופניות אינטנסיביות של פעילות ספורטיבית, טכניקות אימון לא מתאימות, או התנגשויות עם יריבים.

ללא קשר לפציעה הספציפית, תפקידו של פיזיותרפיסט ספורט הוא מכריע בהקשר זה. זהו איש מקצוע בעל היכרות מעמיקה עם מערכת השרירים והשלד, הבנה עמוקה של המכניקה והדרישות של ענפי ספורט שונים, ובעל ניסיון ספציפי בטיפול בפציעות ספורט.

על ידי הבנת הלחצים והעומס הייחודיים המופעלים על גופם של ספורטאים, ביכולתו לפתח תוכניות טיפול מותאמות אישית המקדמות ריפוי, משחזרות ניידות ומונעות פציעות עתידיות.

 

קליניקת "טיפול נבון" – מתמחה בפיזיותרפיה לפציעות ספורט

קליניקת "טיפול נבון" עובדת עם ספורטאים מקצועיים מכל הענפים ומתמקדת בטיפול ובמניעת פציעות ספורט. הבעלים והמנהל של הקליניקה, שרלי נבון, הוא פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט בעל ניסיון עשיר וארוך שנים בטיפול בפציעות ספורט ובעבודה עם ספורטאים, ובעל ניסיון עבר כספורטאי בעצמו.

עם מוניטין מבוסס של מצוינות וצוות מסור של אנשי מקצוע מיוחדים, הקליניקה עשתה לעצמה שם כאוטוריטה לטיפול בפציעות ספורט.

בין אם מחפשים פיזיותרפיסט לטיפול בפציעות ריצה, לשחקני כדורסל, כדורגל, או לטיפול בפציעות האופייניות לענפי ספורט אחרים, הקליניקה מספקת טיפולים למספר אגודות ספורט ומציעה את שירותיה גם ללקוחות פרטיים.

לסיכום, שיקום פציעות ספורט מצריך הדרכה ומומחיות של פיזיותרפיסט ספורט מומחה. קליניקת "טיפול נבון" בחיפה היא אחד המוסדות הטיפוליים המובילים בישראל בתחום בזכות הידע והניסיון הרב של צוות המטפלים, הציוד והמכשור הטיפולי החדשניים, והסביבה הטיפולית הנעימה.

כל אלה, יחד עם תוכניות השיקום המגוונות והמותאמות אישית המוצעות בקליניקה, מבטיחים שספורטאים מכל הרמות יקבלו את הטיפול המיומן והמדויק שמגיע להם.

אל תתנו לפציעת ספורט לשלול מכם את התשוקה שלכם – פנו אלינו והבטיחו לעצמכם את הטיפול השיקומי הטוב ביותר, באווירה עוטפת ומכבדת.

 

אנו, צוות המטפלים המומחים של קליניקת "טיפול נבון" מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

בטלפון 077-231-5400 או בהשארת פרטים בעמוד "צור קשר" באתר

טיפול נבון. ביחד בתנועה הנכונה.

לתיאום פגישה, אנא מלא/י את הטופס. נשמח להכיר.