היתרונות של טיפולי פיזיותרפיה בבית הלקוח

אם אתם צריכים טיפול פיזיותרפיה בבית, כדאי שתקראו מאמר זה על היתרונות של ביצוע פיזיותרפיה בבית.

 

פיזיותרפיה היא מקצוע בתחום הרפורמה הבריאותית המתמקד בטיפוח, בשיקום ובשיפור פונקציות התנועה של הגוף. המטרה העיקרית של הפיזיותרפיה היא לשקם או לשפר את התפקוד הגופני של אדם שעבר פגיעה פיזית או נכות, או שיסבול מכאבים כרוניים או מחולי גורמים אחרים. הפיזיותרפיה משתמשת בטכניקות ייחודיות, תרגול ממושך ומותאם אישית כדי לחזק את השרירים, להגביר את הגמישות, לשפר את היכולת הנשימתית ולשוחזר את התיאום והיכולת התנועתית של הגוף.

אנשי מקצוע מגוון של טכניקות וטיפולים בהתאם לצרכי המטופלים. הם עשויים להשתמש בתרגול פיזי, שימוש במכשירים טכנולוגיים מתקדמים, ביותר, טיפול בחום וקור, וטיפול במגע. ניתן למצוא טיפולי פיזיותרפיה במגוון תחומים, כולל תחום הספורט, הגריאטריה, תחום הפגיעות האורתופדיות, הנוירולוגיות, הפולשניות והנשימה. פיזיותרפיסטים גם מסייעים בהתאמת ציוד סיוע ותמיכה כמו קלנועית ומטעני הליכה, ומלמדים את המטופלים איך להשתמש בהם בצורה נכונה על מנת לשפר את תפקודם היומיומי.

הפיזיותרפיה משפיעה לא רק על הגוף הפיזי, אלא גם על הרוח והמחשבה של המטופלים. באמצעות תרגול המותאם אישית, היא יכולה לשפר את התחושה הכללית של המטופל ולהקל על כאבים ומתחים נפשיים. בנוסף, היא מספקת ייעוץ וחינוך למטופלים כיצד לשמור על בריאותם הפיזית ולמנוע פגיעות ופתיחות לסיכונים.

המקצוע מחייב ידע מקצועי עמוק במערכת התנועה ובאנטומיה, יחד עם הבנה מעמיקה של תהליכי ההחלמה והשיקום. הפיזיותרפיסטים צריכים להיות רגישים לצרכים האישיים של המטופלים ולהסתגל לכל אדם בנפרד. בנוסף, הם חייבים להיות מודעים לחדשנות ולמתודולוגיות חדשות בתחום כדי לספק טיפול מתקדם ויעיל.

למרות שהפיזיותרפיה מתמקדת בטיפוח ובשיקום גופני, חשיבותה ברוחנית ורגשית של המטופלים אינה ניתנת לשכיחה

קצת על פיזיותרפיה בבית

הפיזיותרפיה היא מקצוע פרא רפואי, אשר מהותו היא עזרה לאנשים בעלי בעיות שונות בתנועה ובכל הקשור לעצבים, לשרירים ולשלד. הטיפול נעשה על ידי תרגילים מותאמים אישית למטופל ולמצב, בו הוא נמצא. לדוגמה, טיפול בנכות אצל מבוגרים הינו שונה מטיפול בנכות אצל ילדים.

פיזיותרפיה בבית
פיזיותרפיה בבית

מה היתרונות של טיפול פיזיותרפיה בבית?

נגישות

במקרים רבים, בהם נדרשת פיזיותרפיה, ישנה בעיית נגישות כלשהי. כלומר, כאשר אדם מתקשה בתנועה מכל סיבה שהיא, הוא מתקשה ביציאה מהבית, ולכן קבלת טיפול לבעיותיו בביתו עלולה להיות ההבדל בין קבלת טיפול הולם לבין אי קבלתו כנחוץ, ולכן האפשרות לקבל טיפול ללא הצורך להתנייד לשם קבלתו היא לעתים קרובות מאוד משמעותית ביותר.

ביתי מבצרי

כאשר אדם זקוק לטיפול בפיזיותרפיה, הוא נמצא בדרך כלל במצב רגיש וחשוף. לעומת זאת הבית, בהיותו המקום הבטוח שלנו, מאפשר לנו תחושת ביטחון בשל הימצאותנו בסביבה המוכרת לנו ובסביבת האנשים המוכרים לנו והרוצים בשלומנו ובטובתנו. היות שכך, קבלת טיפול פיזיותרפיה בבית יכולה לאפשר לנו לשחרר את הפחדים והחששות ולאזור אומץ בהתמודדות עם הבעיה הקיימת ועל ידי כך גם להגיע לתוצאות טובות יותר.

טיפול פיזיותרפיה בבית

זמינות

הזמינות של ביתנו היא מלאה, היות שהוא פתוח בפנינו תמיד ואנו שוהים שעות רבות ביממה, בעיקר כאשר ישנה בעיה להתנייד ממקום למקום. האפשרות לבצע תרגילי פיזיותרפיה בבית הופכת את התרגול לזמין יותר והופכת גם את התרגול הנחוץ לזמין הרבה יותר. עובדה זו תורמת גם היא רבות להגעה לתוצאות טובות יותר ובפרק זמן קצר יותר בהשוואה לצורך להגיע למקום מסוים בשביל לקבל את הטיפול הנחוץ לשם ריפוי ושיקום.

אצלנו במכון פיזיותרפיה טיפול נבון הפיזיותרפיס מגיע אליך עד בית הלקוח! להזמנת טיפולי פיזיותרפיה בבית הלקוח התקשרו עכשיו 054-5588823

טיפול נבון. ביחד בתנועה הנכונה.

לתיאום פגישה, אנא מלא/י את הטופס. נשמח להכיר.