טיפול בבעיות אורטופדיות

אנשים רבים סובלים מבעיות אורטופדיות וכאבים במפרקים ובשרירים, כאשר האזורים הנפוצים הם בגב, בצוואר, בברכיים, בכתפיים ובכפות הרגליים. לא כל כאב או בעיה מצריכים התערבות רפואית או ניתוח. בטיפול נבון, אנו מבצעים הערכה ראשונית על על מנת להעריך את היקף הבעיה והנזק הנגרם לגוף.

לאחר ביצוע הבדיקה, ימליץ הצוות על דרכי הטיפול לפתרון בעיות אורטופדיות. במרבית המקרים, הטיפול המומלץ הוא פיזיותרפיה. מבחינה מחקרית, הוכח שלעיתים קרובות פיזיותרפיה עדיפה לא פחות מזריקות או מהתערבות כירורגית. התכנית הפיזיותרפית לטיפול בבעיות אורטופדיות כוללות טכניקות כגון טיפול מנואלי, קניזיו טייפ, חשמל, מתיחות, תרגילים טיפוליים, עיסוי רקמות עמוק וטכניקות שחרור והרפיה. הטיפול מתוכנן ומבוצע בהתאם לבעיה ולפי רצון המטופל.

בעיות אורטופדיות בכף הרגל

 

טיפול בבעיות אורטופדיות באמצעות פיזיותרפיה

לכאבי שרירים ומפרקים סיבות רבות. לדוגמא, הצד חלש של הגוף הוא גם פגיע יותר. בזמן ביצוע פעילות גופנית יומיומיות, שאין בהן הגנה שרירית מספקת למפרקי עמוד השדרה, יעבור העומס לצד החלש יותר. כתוצאה מכך, אותו צד יחווה דחיסה, קיצור רקמות, לחץ וגירוי לעצבים שיוצאים מן החוליות. עקב כך, יתפתח כאב מוקרן או מקומי המצריך שיקום אורתופדי פיזיותרפי.

בפגישה הראשונה בקליניקה, נברר אילו תנועות גורמות לך כאב, מהם הרגלי היציבה היומיומיים שלך בזמן העבודה, בבית, ובזמן פעילות גופנית שוטפת. הבדיקה תשמש אותנו לאיתור מקומות חלשים וכאובים לאורך עמוד השדרה.

טיפול נבון. ביחד בתנועה הנכונה.

לתיאום פגישה, אנא מלא/י את הטופס. נשמח להכיר.

בעיות אורתופדיות נפוצות

את מרבית הבעיות האורתופדיות ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות:

  • פגיעות טראומה – פציעות שנגרמות כתוצאה מחבלה או טראומה ובהן נפילות, שברים, נקעים, קרעים בגידים או ברצועות ועוד. פציעות טראומה שכיחות בקרב שתי אוכלוסיות עיקריות – ספורטאים אשר סובלים פעמים רבות מפציעות ספורט כתוצאה מעומס יתר תנועה לא נכונה והאוכלוסייה המבוגרת אשר מועדת לנפילות ושברים שונים בשל כך. חשוב להבין כי פגיעה אורתופדית יכולה להתרחש לאחר טראומה אקוטית פתאומית או כתוצאה מעומס מצטבר ומיקרו טראומה, כגון תנועה חוזרת שגורמת לנזק מצטבר. טיפול פיזיותרפי שיקומי יכול לסייע מאד בהליכי החלמה לאחר פציעה, הפחתת כאב, הגדלת טווח התנועה והדרכה לתנועתיות נכונה על מנת לחזור לשגרת החיים.
  • פגיעות שאינן טראומה – פגיעות אורתופדיות שנגרמות כתוצאה מהליכי שחיקה או ניוון בגידים, במפרקים וברצועות. פגיעות אלה נפוצות בעיקר בגיל המבוגר, כתוצאה מהליכים המואצים עם הגיל, והן גורמות לכאב ולמגבלה ממשית בתנועה.מהם התסמינים לבעיות אורטופדיות?

בעיות אורטופדיות מזוהות לעיתים קרובות עם הופעת הכאב, שיכול להופיע בכפות הרגליים, בברכיים או בגב. במקרה כזה חשוב לפנות לייעוץ של אורטופד מומחה אם הכאב נמשך. האורטופד ישאל על סוג הכאב, מיקומו וכל גורם המחמיר או מקל עליו. המומחה יבצע בדיקה גופנית של האזור הפגוע, ובמקרים מסוימים בדיקות הדמיה כגון צילומי רנטגן או אולטרסאונד. אבחון מוקדם וטיפול מתאים יכולים להפחית ולמנוע את הכאב ולשפר את איכות החיים.

 

בעיות אורתופדיות אצל ילדים

מרבית פגיעות הטראומה האורתופדית בילדים, כגון שברים פשוטים או נקעים, מחלימים במהרה ואין צורך בטיפול פיזיותרפי. ישנם מצבים של כאבים הקשורים לגדילה או בעיות מבניות כגון עקמת, אשר גורמים לילד לכאבים שניתנים להקל עליהם באמצעות פיזיותרפיה ייעודית. 

טיפול נבון מתמחה בטיפולים האורתופדיים השיקומיים הבאים:

  • טיפול מנואלי – הנעה, חיזוק וייצוב של אזורים חלשים וכאובים לאורך עמוד השדרה
  • טייפינג – חבישות ייחודיות עם פלסטרים מיוחדים, להפחתה של עומס באזורים כואבים
  • רפלקסולוגיה אורתופדית
  • חשמל
  • תרגילים רפואיים
  • מתיחות
  • עיסוי רקמות עמוק