סובלים מכאב בברכיים או בכפות הרגליים? ייתכן והסיבה היא עומס לא נכון על המפרקים, הנובע מיציבות כפות הרגליים. אנשים רבים סובלים מפלטפוס או מקשת גבוהה, העלולים לגרום לעומס חוזר על המפרקים, וכתוצאה מכך לכאבים חזקים.
בטיפול נבון, אנו מבצעים הערכה ראשונית ובדיקה, על מנת להתאים במידת הצורך מדרסים אורתופדיים שיוכלו לעזור לך לתקן את מנח הרגל. מטרתנו היא להפחית עומסים על כל השרשרת הקינטית של הרגל.

מדרסים אורתופדיים באזור חיפה

אצלנו בטיפול נבון יתאימו עבורך מדרסים בדיוק לפי צרכיך. פיזיותרפיסט מקצועי יסייע לך לבחור את המדרסים המתאימים ביותר עבורך, אשר יציעו לכפות רגליך את התמיכה האופטימלית.

מדרסים בהתאמה אישית

הביומכניקה של הרגל, הקרסול, הברך והירך הינה מורכבת מאוד. צוות הקליניקה מלמד מטופלים כיצד ללכת נכון, בעוד שהמדרסים מותאמים אחרי בדיקה יסודית ותרגול הליכה במצבים שונים.
כפיזיותרפיסטים, אנו מוכשרים להתאמת מדרסים אורתופדיים אפקטיביים על סמך ניתוח הליכה, הבנה של אנטומיית הגוף התחתון ובקיאות בביומכניקת הרגל. אנו מנתחים את מצבם של הרגל והגוף לאחר תרגילי אימון שהמטופל מבצע. אימונים אלו מאפשרים למטפל להעריך את מצב המטופל ולאתר מצבים כמו ציפורן חודרנית, דורבן, יבלות או בעיות ברכיים.

מדרסים לריצה

בזמן הריצה מופעל עומס מתמשך על הרגל ובייחוד על כף הרגל. בנוסף, בזמן הריצה קיימות נקודות זמן שבהן שתי הרגליים באוויר באותו זמן, מה שיוצר מצב מתמשך שבו כפות הרגליים מבצעות לסירוגין זינוק ונחיתה. נעלי הריצה מסייעות בבלימת הזעזועים ובהפחתת העומס על המפרקים, אך אינן מותאמות למבנה כף רגלו של הרץ. לכן יש צורך בהתאמת מדרסים לריצה על ידי פיזיותרפיסט. המדרס עוזר בפיזור הלחצים ומביא לחלוקת עומס שווה על המפרקים של הרץ – ובכך מונע פציעות עתידיות.

באילו מצבים רפואיים קיים צורך במדרסים?

ארבעת המצבים השכיחים ביותר שמצריכים שימוש במדרסים הם:

  1. דלקת – כאבים עזים בכף הרגל (בעיקר בשעות הבוקר)
  2. כאבים במפרק הירך
  3. סוכרת – מחלה הגורמת לבעיות של זרימת דם לרגליים ולכפות הרגליים
  4. הפרעות רגליים – כאבים שמשפיעים על המפרקים והעצמות בכפות הרגליים

טיפול נבון. ביחד בתנועה הנכונה.

לתיאום פגישה, אנא מלא/י את הטופס. נשמח להכיר.