אימון גופני בגיל השלישי

אימון גופני בגיל השלישי

פעילות גופנית היא חיונית למבוגרים בגיל השלישי כיוון שהיא מספקת יתרונות רבים לבריאותם הפיזית והנפשית. פעילות גופנית תדירה וקבועה שומרת על מסת השריר ועל חוזקו של הגוף, משפרת את תפקוד הלב וכלי הדם, מגבירה את צפיפות העצם ומפחיתה את הסיכון למחלות כרוניות כמו סוכרת, השמנת יתר ומחלות לב. נוסף על כך, פעילות גופנית סדירה יכולה משפרת את שיווי המשקל ואת הקואורדינציה, מפחיתה את הסיכון לנפילות ולפציעות נלוות, ומשפרת את הניידות ואת גמישות הגוף. לא נטעה אם נאמר שפעילות גופנית בגיל השלישי מאריכה את תוחלת החיים ומשפרת את איכות החיים של קשישים בגיל השלישי, ולכן היא כל כך חשובה להם. גם קשישים שמרותקים לכיסאות גלגלים או מוגדרים סיעודיים יכולים להפיק תועלת מהנעה מידתית של השרירים בעזרת מדריכים מוסמכים, וכך לעצור את ההידרדרות הגופנית. רוצים לדעת עוד? הינה כל הסיבות לאימון גופני בגיל השלישי. 

מתאמנים בגיל השלישי? כך תעשו את זה נכון

לפני שאתם מתחילים להתאמן, מצאו מדריכים שיסייעו לכם בתהליך וצמצמו אפשרות לפציעות ספורט ולפגיעות בלתי הפיכות. חיוני להתאמן עם מדריכים מוסמכים במיוחד בגיל השלישי כיוון שלמדריכים המוסמכים יש הידע והמומחיות לעבודה נכונה עם בני הגיל השלישי. הם יכולים לבנות תוכניות אימונים מתאימות, בטוחות ויעילות המותאמות לצרכים של המתאמנים ולמגבלות שלהם. הם יכולים להדריך את המתאמנים בתהליך החזרה לכושר ולתמוך בהם כדי למנוע פציעות ולהקפיד על טכניקה יעילה ועל אימון נכון.

כאבים פיזיים ואימון גופני

אימון גופני מתון ואיכותי יכול לעזור מאוד לקשישים שסובלים מכאבים פיזיים. בגיל השלישי גם פיזיותרפיה וגם פילאטיס מזרן יכולים להיות מועילים במיוחד ומתאימים למתאמנים קשישים עם מגבלות גופניות. 

יתרונות הפיזיותרפיה

פיזיותרפיה יכולה להציע מספר יתרונות למבוגרים בגיל השלישי כמו שיכוך כאבים – פיזיותרפיה יכולה לעזור בניהול כאב כרוני ולקדם ריפוי ברקמות פצועות או פגומות. בעזרת תרגילים וטכניקות שונות פיזיותרפיסטים יכולים לשפר את ניידות המפרקים, לשפר את הגמישות ואת הכוח ולהפחית את רמות הכאב; ניידות וקואורדינציה – ככל שאנחנו מתבגרים, הניידות והקואורדינציה נעשים מאתגרים, וזה עלול להגביר את הסיכון לנפילות ולפציעות נלוות. פיזיותרפיה מקילה את הפעילויות היום־יומיות ומשפרת את תנועות הגוף; מניעת ניתוחים פולשניים – במקרים מסוימים פיזיותרפיה מונעת ואף מבטלת את הצורך בניתוח פולשני לטיפול במצבים של דלקת פרקים, כאבי גב או פציעות מפרקים; ניהול מצבים כרוניים – פיזיותרפיה עוזרת לנהל מצבים כרוניים כמו סוכרת, מחלות לב והשמנה בקידום פעילות גופנית סדירה והרגלי חיים בריאים; איכות חיים מוגברת – בזכות הפעילות הגופנית והטכניקות הטיפוליות הפיזיותרפיה יכולה לשפר את התפקוד הגופני הכללי, להפחית כאב וחוסר נוחות, לתמוך בעצמאות של המטופלים ולשפר את איכות חייהם. בסך הכול פיזיותרפיה היא אפשרות טיפול יעילה למבוגרים בגיל השלישי. היא עוזרת להם לשמור על ניידות, על עצמאות, על בריאות ועל רווחה כללית.

יתרונות הפילאטיס

יש כמה יתרונות לאימון פילאטיס מזרן בגיל השלישי. היתרונות הללו כוללים שיווי משקל ויציבות משופרים – תרגילי פילאטיס מזרן מתמקדים בחיזוק שרירי הליבה וביציבותם. הם משפרים את שיווי המשקל ואת היציבות ומפחיתים את הסיכון לנפילות ולפציעות נלוות; גמישות מוגברת – תרגילי פילאטיס מזרן כוללים תנועות מבוקרות המשפרות את הגמישות ואת טווחי התנועה, מקילות על הפעילויות היום־יומיות ומפחיתות את הסיכון לפציעה; יציבה נכונה – תרגילי פילאטיס מזרן תומכים ביציבה נכונה ועוזרים בהפחתת כאבי גב, צוואר וכתפיים; הפחתת מתח וחרדה – תרגילי פילאטיס מזרן כוללים טכניקות נשימה מבוקרות שעוזרות להפחית מתח וחרדה ועוזרות לקדם רגיעה ורווחה כללית; פעילות גופנית בעצימות נמוכה – פילאטיס מזרן היא פעילות גופנית בעצימות נמוכה שמקילה על המפרקים, ולכן היא אידיאלית למבוגרים שסובלים מכאבי מפרקים או מניידות מוגבלת; שיפור התפקוד הקוגניטיבי – מחקרים מראים שפעילות גופנית סדירה כמו פילאטיס יכולה לשפר את התפקוד הקוגניטיבי, לחדד את הזיכרון ולתמוך בבריאות המוח. בסך הכול פילאטיס מזרן הוא אימון בטוח ויעיל למבוגרים בני הגיל השלישי. הוא משפר את רווחתם הפיזית, הרגשית והנפשית ושומר על עצמאותם ועל איכות חייהם.

ליהנות מחיים איכותיים בגיל השלישי

פעילות גופנית תורמת לרווחתם הרגשית והנפשית של מבוגרים בגיל השלישי. הוכח שפעילות גופנית מפחיתה מתח וחרדה, משפרת את מצב הרוח ואת התפקוד הקוגניטיבי. נוסף על כך פעילות גופנית מגבירה את המוטיבציה לחיות, משפרת את האינטראקצייה החברתית, תומכת במעורבות קהילתית ומקדמת רווחה כללית וחיים איכותיים.

 

טיפול נבון. ביחד בתנועה הנכונה.

לתיאום פגישה, אנא מלא/י את הטופס. נשמח להכיר.